Globalne przebudzenie z Ameryki
Dodane przez Redakcja dnia 13 maj 2008 12:17:23
 W ostatnich tygodniach słyszy się o USA głównie w kontekście wyborów prezydenckich lub ekonomicznego kryzysu. Tymczasem na Florydzie rozpoczęło się coś, co śmiało można nazwać przełomowym przebudzeniem. Czemu? Ogląda je na żywo cały świat.

Od miesiąca w internetowej telewizji GOD.TV trwają transmisje z wielotysięcznych zgromadzeń chrześcijan, pełnych uzdrowień, entuzjastycznego uwielbienia Boga oraz głośnej modlitwy przerywanej świadectwami nawróceń i uzdrowień ludzi, a także równolegle organizowanymi spotkaniami w innych krajach. Telewizja prowadzona od 1995 roku przez małżeństwo Rory'ego i Wendy Alec (Wielka Brytania), zmieniła swoją zwyczajną ramówkę i dostosowała się do wydarzeń na Florydzie, które nabierają rozmachu właśnie dzięki niespotykanemu dotąd tempu przepływu informacji.

Właśnie internet, jako środek błyskawicznego przekazu informacji, dźwięku i obrazu, czyni to przebudzenie unikalnym na tle tych historycznych. Zaczęło się od jednego kościoła i jednego człowieka, ale szybko przenosi się również do innych zborów. Na stronie GOD.TV czytamy: "Todd Bentley, założyciel Fresh Fire Ministries posiada świeże prorocze i cudowne, ozdrowieńcze namaszczenie nad swoim życiem. On i jego zespół wzniecają przebudzenie i umacniają Kościół w służbie uzdrowień i ewangelizacji w całych Stanach Zjednoczonych." Wszystkie cuda i znaki, które mają miejsce, nie są jednak wynikiem samotnej modlitwy jednego lidera. Nieraz do Boga woła cały stadion. Ludzie są prowadzeni w modlitwie, albo modlą się w grupkach. Niektórzy składają świadectwa uzdrowienia, które dokonało się np. w ich własnym domu, po modlitwie zainspirowanej Słowem Bożym głoszonym przez Bentleya. (za wiadomosci24.pl)
Wiele jest wspaniałych obietnic i wiele też ostrzeżeń w Słowie Bożym, przytaczamy zaledwie dwie, niech "człowiek duchowy rozsądza wszystko":
Dzieje Apostolskie 2:17  "...I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;..."
Mateusza 24:24  "...Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych...."
Modlimy się i jesteśmy pełni nadziei, że jest to prawdziwe przebudzenie i manifestacja mocy Bożej.