Wierzący ojcowie lepsi dla rodzin
Dodane przez Redakcja dnia 30 lipiec 2007 15:24:00
 Wiara i praktyki religijne mężczyzn mają kluczowe znaczenie w kształtowaniu się ich relacji z własnymi dziećmi - wynika z badań przeprowadzonych przez Loren Marks z School of Human Ecology na Uniwersytecie Stanowym Lousiany.

Z badań przeprowadzonych na 130 rodzinach mormońskich, chrześcijańskich, żydowskich i muzułmańskich jednoznacznie wynika, że wiara ojców ma niezwykle pozytywny wpływ na trwałość rodziny i jakość kontaktów między rodzicami a dziećmi. - Małżeństwa, które razem wyznają tę samą wiarę są trwalsze i szczęśliwsze, a to ma ogromne znaczenie dla jakości relacji między ojcami a dziećmi - podkreśla Marks.

Jego zdaniem wierzący ojcowie mają też o wiele rzadziej problemy z alkoholem czy narkotykami, niż ci niewierzący. - A 80 procent przypadków przemocy zachodzi w domach pod wpływem alkoholu - zaznacza Marks.

- Wiara sprawia także, że ojcowie mają poczucie odpowiedzialności przez Bogiem za swoje ojcostwo. To tworzy świętą motywację do bycia lepszym ojcem - powiedział Marks. (za EAI)