Co po odejściu Ekmana?
Dodane przez Redakcja dnia 17 marzec 2015 03:43:54

Choć wydawało się, że po odejściu Ulfa Ekmana, założyciela i wieloletniego pastora kościoła w szwedzkiej Uppsali, zapanuje w nim chaos, nastąpiło coś odwrotnego.

 

W miejsce Ulfa Ekmana nowym pastorem został Joakim Lundqvist. Od tego momentu, frekwencja we wspólnocie wzrosła o 20 procent. Nowy pastor przyznaje, że ostatni rok był "pełen turbulencji", zaznacza również, że on i inni liderzy, a także cała wspólnota zmobilizowali się, by pójść naprzód. Nowy pastor Joakim Lundqvist mówi również o tym że, Ulf Ekman znaczył wiele dla kościoła i dla niego samego oraz, że darzy byłego pastora dużym szacunkiem.


Treść rozszerzona

- Przykazaniem Pana jest czczenie ojca i matki, nawet jeśli podejmują decyzje, których nie wspierasz. Z drugiej strony, chcę jasno powiedzieć, że my jako kościół i ja jako pastor nie idziemy tą samą drogą co  Ulf Ekman. Jesteśmy ewangelicznym, charyzmatycznym kościołem. Zawsze nim byliśmy i tacy pozostaniemy - zaznacza Lundqvist.

 
Podkreśla, że widzi, jak nad "Słowem życia" spoczywa łaska i Boża ochrona. Ten kościół ma obecnie 600 filii, które skupiają się na tym, co mają wspólne, a nie na różnicach. Żadna z tych wspólnot nie opuściła "Słowa życia" po odejściu Ulfa Ekmana.

- Ze względu na mnie i "Słowo życia" ważne jest, byśmy wyjaśnili, iż budujemy naszą przyszłość na tym samym ewangelicznym fundamencie, co od pierwszego dnia. Nadal wierzymy, że jedność to piękna, ważna rzecz. Jednak, powtórzę, powinna ona być oparta na tym, co mamy wspólne. I nie jestem zbyt pewien, że jej celem jest to, byśmy stali się jednym i tym samym. Myślę, że jako kościoły jesteśmy różnymi częściami jednego dużego ciała. Dopóki mamy do siebie stosunek pełen miłości i błogosławieństwa, nasze różnice mogą być czymś dobrym - uważa pastor.

 

Joakim Lundqvist był już starszym pastorem "Słowa życia" od dziewięciu miesięcy, gdy Ulf EKman zrezygnował ze służby i odszedł do Kościoła katolickiego. Jest też członkiem tej wspólnoty od 17 lat. Kościół "Słowo życia" liczy około 3 tys. członków. Pochodzące z niego nauczania są popularne w wielu krajach, podobnie jak jego usługujący. (za chnnews.pl)