Nowe tłumaczenie Biblii
Dodane przez Redakcja dnia 30 styczeń 2014 22:11:30

Ukończono prace nad nowym tłumaczeniem Pisma Świętego z języków greckiego, aramejskiego i hebrajskiego. 66 ksiąg oddano pod koniec grudnia do ostatecznej korekty.

Przekładu dokonał pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów K5N, Piotr Zaremba działający pod Ewangelicznym Instytutem Biblijnym. Prace trwały od 1998 roku...

 


Treść rozszerzona

„Prace były odpowiedzią na moje marzenie, aby dać polskiemu środowisku ewangelicznemu, a przez to środowisko całemu społeczeństwu polskiemu i polskojęzycznemu, współczesny przekład Pisma Świętego” - powiedział Pastor Zaremba. Dodał też, że jako kaznodzieja pragnie jak najdokładniej wykładać Słowo, co było kolejnym powodem i motywacją do tłumaczenia Biblii.

Do tej pory w sprzedaży ukazał się Nowy Testament, pod nazwą Nowe Przymierze, oraz Psalmy, cieszące się ogromnym zainteresowaniem chrześcijan.

Pastor Piotr Zaremba to doktor językoznawstwa hebrajskiego (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), magister teologii ewangelickiej (Chrześcijańska Akademia Teologiczna, Warszawa). Był również wykładowcą na Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie oraz przedstawicielem Kościoła Baptystów w komitecie przekładu Pisma Świętego przy Polskim Towarzystwie Biblijnym. (za chn24.pl)