Zło jak zaraza
Dodane przez Redakcja dnia 23 listopad 2013 21:57:22

Kilkanaście tygodni po zmianie definicji małżeństwa przez parlament brytyjski, do sądu trafił pozew wystosowany przez Barrego i Tonego Drewitt-Barlow dotyczący odmowy udzielenia ślubu kościelnego w obrządku anglikańskim.


Sprawa w sądzie to próba zrobienia kolejnego kroku w kierunku poszerzania praw par homoseksualnych w Wielkiej Brytanii, ponieważ wspomniany akt legislacyjny pozwala Kościołowi na swobodę decyzji w kwestiach udzielania ślubu osobom tej samej płci...Treść rozszerzona

"Jest mi przykro, zwłaszcza, że tak bardzo chciałem dużej hucznej ceremonii, tych całych przygotowań”- powiedział jeden z mężczyzn. W pozwie panowie domagają się zmuszenia Kościoła Anglikańskiego do przeprowadzania w należących do niego miejsc kultu ceremonii zaślubin między homoseksualistami.


Barrie i Tony Drewitt-Barlow są parą od 1999 roku. Są pierwszym związkiem homoseksualnym wpisanym w akt urodzenia dziecka. Obecnie mają pięcioro dzieci urodzonych przez surogatki. Barrie założył też pierwsze na wyspach centrum dla matek zastępczych, będące jednocześnie poradnią dla homoseksualistów w tej kwestii.(za chn24.pl/dailymail.co.uk)