Ostre słowa Billyego Grahama
Dodane przez Redakcja dnia 16 sierpień 2012 23:16:13

Słynny ewangelista, Billy Graham, w swym publicznym liście wyraził ubolewanie z powodu odejścia narodu amerykańskiego od Boga.

Poniżej zamieszczamy obszerny fragment listu.

Swego czasu moja żona, Ruth, czytała brudnopis pisanej przeze mnie książki. Kiedy skończyłem rozdział opisujący straszliwy upadek norm moralnych naszego narodu, a także bałwochwalstwo fałszywych bogów, takich jak technologia i seks, wystraszyła mnie, wołając nagle: "Jeśli Bóg nie ukarze Ameryki, będzie musiał przeprosić Sodomę i Gomorę".

Myślała zapewne o fragmencie z Księgi Ezechiela, gdzie Bóg mówi, dlaczego zrujnował te miasta. "Oto winą Sodomy, twojej siostry, było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami, lecz nie wspomagała ubogiego i biednego. Były wyniosłe i popełniały obrzydliwości przed obliczem moim, dlatego usunąłem je, jak widziałaś". (Ez. 16:49-50).

Zastanawiam się, co Ruth pomyślałaby o Ameryce, gdyby żyła dzisiaj. W latach, które minęły od czasu jej wypowiedzi, abortowane zostały miliony dzieci, a nasz naród wydaje się na to w znacznej mierze obojętny. Egocentryczne pobłażanie sobie, duma i brak wstydu za grzech są teraz sztandarami amerykańskiego stylu życia.

Dosłownie kilka tygodni temu w pewnym znaczącym mieście na południu kraju, chrześcijańskim kapelanom usługującym w wydziale policji zabroniono używania imienia "Jezus" podczas modlitwy. Zezwolono tylko na modlitwę do nieokreślonej istoty. Podobne przypadki są teraz powszechne w innych amerykańskich miastach. Nasze społeczeństwo stara się nikogo nie urazić. Nikogo oprócz Boga.

Jednak im dalej od Niego odchodzimy, tym bardziej świat wymyka się spod kontroli.

Serce mnie boli z powodu zwiedzionej Ameryki i jej zwiedzionego narodu. Wspaniała wieść jest taka, że nasz Pan jest Bogiem miłosiernym i odpowiada na pokutę. W dniach Jonasza, Niniwa była potęgą. Jej mieszkańcy byli bogaci, zobojętniali i egocentryczni. Kiedy prorok Jonasz wreszcie przybył do Niniwy i wygłosił Boże ostrzeżenie, ludzie pokutowali.

Wierzę, że stanie się to ponownie, ale tym razem, jeżeli chodzi o nasz naród. Gorąco tego pragnę. (za chn24.pl)