Wierzący olimpijczycy
Dodane przez Redakcja dnia 04 sierpień 2012 03:02:39

Pośród olimpijskiej presji niektórzy uczestnicy igrzysk w Londynie zwracają się do Boga w modlitwie o siłę. Amerykańskie chrześcijańskie serwisy informacyjne donoszą o wierze sportowców. Wśród nich jest Brigetta Barrett, która weźmie udział w konkursie skoku wzwyż. Jak wyznała, ona wraz z innymi członkami ekipy olimpijskiej USA odbywa spotkania, podczas których studiowane jest Pismo Święte.

- To niezwykle pocieszające i zachęcające, że inni sportowcy reprezentujący Stany Zjednoczone, reprezentują też Chrystusa. A więc mam tu braci i siostry w duchu - powiedziała.

Khedevis Robinson, amerykański biegacz na 800 metrów, stwierdził:

"Zawsze mówię, że kiedy uzyskuję wyniki światowej klasy, chcę być też światowej klasy ojcem, mężem, a przede wszystkim człowiekiem. Jeśli przyjrzymy się przesłaniu Biblii, pomoże nam ono rozwinąć nasz cel i nim żyć".

Jesse Williams weźmie udział w konkursie skoku wzwyż. Mówi:

"Kiedy skręciłem kostkę przed zawodami kwalifikacyjnymi do kadry, sprawa ta pozostawała w Bożych rękach. Było kilku zawodników, którzy mogli wyeliminować mnie z drużyny olimpijskiej i wtedy też oddałem to w Boże ręce. Wiedziałem, że On ma dla mnie plan. Jestem tu w Londynie i to właśnie jest część tego planu".

Do swej chrześcijańskiej wiary przyznaje się również Jeff Porter reprezentujący Stany Zjednoczone w biegu na 110 metrów przez płotki oraz reprezentantka Nigerii w sztafecie 4x400 metrów - Idara Otu. (za chn24.pl)