Benedykt XVI o tym, dlaczego katolicy odchodzą ...(?!)
Dodane przez Redakcja dnia 27 czerwiec 2012 07:16:00

Papież Benedykt XVI uważa, że katolicy, którzy przechodzą na chrześcijaństwo ewangeliczne, czynią tak często z powodu braku zapału, radości i społeczności w parafiach katolickich, a nie z powodów doktrynalnych.

- Często ludzie, którzy opuszczają nasz Kościół, nie czynią tego ze względu na to, w co wierzą grupy niekatolickie, a z powodu własnego doświadczenia życiowego, nie z powodów doktrynalnych, a życiowych, nie z przyczyn dogmatycznych, a duszpasterskich i nie ze względu na problemy teologiczne, a metodologiczne naszego Kościoła - powiedział papież w czwartek delegacji kolumbijskich biskupów.

Zdaniem Benedykta XVI, coraz więcej chrześcijan czuje potrzebę "oczyszczenia i ożywienia swojej wiary".

W związku z tym, papież wezwał katolików, by stali się "lepszymi wierzącymi, bardziej pobożnymi, przyjaznymi i serdecznymi w swych parafiach i wspólnotach, by nikt nie czuł się wyobcowany i wykluczony". Benedykt XVI zaapelował też do duchownych o lepsze katechezy, w szczególności dla osób młodych - o dokładnie przygotowane homilie, a także promocję katolickiej doktryny w szkołach i na uniwersytetach.

Jeśli katolicy, będą starać się podążać tą drogą, obudzi w nich to "aspiracje do dzielenia się z innymi radością podążania za Chrystusem i stania się członkami Jego mistycznego ciała" - stwierdził papież.

Podkreślił, że równie ważna jest solidarność społeczna z tymi, którzy cierpią z powodu ubóstwa i przemocy. (za chn24.pl)