Facebook: Pierwsza gra wideo o Jezusie
Dodane przez Redakcja dnia 22 maj 2012 01:25:30

„Graj w pierwszą grę wideo o Jezusie” – takim sloganem reklamowana jest gra „Journey of Jesus. The calling” (Podróż Jezusa. Wezwanie), przygotowana dla użytkowników portalu społecznościowego Facebook.
Gra o charakterze przygodowym pozwala „pokonywać przeszkody, wypełniać misje i uczestniczyć w cudach”. Jej autorem jest amerykańska firma Lightside Games, która wcześniej stworzyła już podobną grę o Mojżeszu, z której korzysta ponad 2 mln użytkowników.

Brent Dusing, założyciel Lightside Games powiedział latynoskiej agencji ACI Prensa, że nie ma zbyt wielu gier, które przedstawiają „historie dobre i pozytywne z chrześcijańskiego punktu widzenia”. Ma on nadzieję, że gra na temat życia Jezusa zaniesie Ewangelię tym, którzy jej nie znają. – Dla wielu naszych graczy jest to jedyna możliwość usłyszenia tego orędzia – zauważył Dusing.

Gra śledzi życie Chrystusa podczas jego działalności publicznej z punktu widzenia osoby, której imię jest tożsame z imieniem użytkownika Facebooka. Gracz wchodzi w relacje z przyjaciółmi z Facebooka, aby przechodzić na kolejne etapy misji Jezusa i brać w niej udział.

„Journey of Jesus. The calling” jest grą darmową, ale można też kupić dodatkowe materiały, umożliwiające szybsze jej dokończenie. Dochód z ich sprzedaży ma być przeznaczony na cele charytatywne.
Gra dostępna jest po angielsku, hiszpańsku, francusku, niemiecku i portugalsku. (za wiara.pl)