Czarna lista
Dodane przez Redakcja dnia 01 luty 2012 22:53:40

Walcząca z prześladowaniem homoseksualistów w mediach organizacja GLAAD (Gay and Lesbian Alliance Against Defamation) opublikowała nominacje dla mediów, które w największym stopniu promowały homoseksualizm w roku 2011. Z listy tej zostaną wytypowani zwycięzcy, którzy otrzymają od GLAAD nagrody za swoją progejowską postawę.

Wśród filmów nominacje otrzymali: film "Debiutanci", w którym wystąpili Christopher Plummer i Ewan McGregor, "Albert Nobbs" z Glenn Close i Janet McTeer oraz "J. Edgar" w reżyserii Clinta Eastwooda z Leonardo DiCaprio i Armie Hammerem w rolach głównych.

Wśród produkcji telewizyjnych wyróżniono między innymi seriale "The Big C" i "Glee" (emitowany również w polskiej telewizji publicznej).

Wśród mediów informacyjnych, gazety: "The Boston Globe", "The New York Times", a także magazyny: "People" i "Time".

Muzycy, którzy według GLAAD, najbardziej promują homoseksualizm, to: Beverly McClellan, Girl in a Coma, Hunx and His Punx, Lady Gaga i MEN.

Wśród wyróżnionych sponsorów promujących homoseksualizm znalazły się m.in.: Delta Airlines, Prudential, Comcast, IBM i Time Warner oraz AT&T. (za chn24.pl)