Nienawidzę słowa "homofob"

Greg Laurie, amerykański pastor liczącego ponad 15 tys. członków kościoła Harvest Christian Fellowship w mieście Riverside, sprzeciwił się zwolennikom małżeństw jednopłciowych, którzy twierdzą, że chrześcijanie są nietolerancyjni. Nazywają też wierzących "homofobami".
- Nienawidzę słowa "homofob", bo równie dobrze mogę komuś powiedzieć, że jest bibliofobem - mówił pastor Laurie podczas studium biblijnego w Kalifornii. - Ja jestem grzechofobem. Grzech jest grzechem - podkreślił.

Laurie odniósł się do spraw homoseksualizmu i małżeństwa, głosząc na temat biblijnego przykazania o czczeniu matki i ojca.
- Nie jest napisane, by czcić swoją matkę i matkę, ojca i ojca albo matkę i kochanka, z którym mieszka. Bóg ustanowił rodzinę i tylko On ją definiuje. Być może dlatego szatan tak bardzo nienawidzi rodziny i wypowiedział jej wojnę, bo Bóg ją kocha - powiedział.

Greg Laurie zaznaczył też, że choć kwestia ma ta charakter moralny i biblijny, odnosi się również do zagadnień społecznych.
- Musimy odnosić biblijny światopogląd do wszystkiego, a skoro ma to odniesienie również do wyborów czy tego jak głosujemy, to należy głosować w sposób biblijny, zgadza się? - zapytał publikę. Ta odpowiedziała oklaskami.

Pastor kościoła Harvest Christian Fellowship jasno dał do zrozumienia, że homoseksualizm jest grzechem.
- Każdy, kto twierdzi, że znalazł biblijny sposób na usprawiedliwienie relacji homoseksualnych, po prostu ignoruje to, czego uczy Pismo Święte - zaznaczył.

Laurie poruszył też sprawę aborcji. Przypomniał, że jednym z dziesięciu przykazań jest: "Nie zabijaj!".
- To jest grzech i mordowanie nienarodzonych dzieci. Nie da się inaczej spojrzeć na to z punktu widzenia BIblii - podkreślił.
Pastor sprzeciwił się również robieniu wyjątków, jeśli chodzi o aborcję. Uważa, że nie należy jej dokonywać nawet, jeśli w niebezpieczeństwie jest życie matki.
Zilustrował to zagadnienie na przykładzie sytuacji, gdy dziecko przechodzi razem ze swoją mamą przez ulicę. W momencie, gdy nagle jeden z samochodów przyspiesza i stwarza zagrożenie dla życia dziecka, matczyny instynkt matki sprawi, że popchnie ona dziecko na bezpieczną odległość, nawet jeśli sama w ten sposób zaryzykuje swoje życie.

O tym, kiedy zaczyna się życie, pastor Laurie powiedział:
- Biblia mówi o tym bardzo jasno. Życie zaczyna się przy poczęciu, a nie narodzinach. Bóg mowi: "uformowałem cię w łonie matki". Każde dziecko jest stworzone przez Boga i powinno otrzymać szansę życia - podkreślił. (za chn24.pl)


dnia 22.10.2012 13:46 Drukuj

Pobici w czasie chrztu

Nacjonalistyczni fanatycy hinduscy zaatakowali i pobili, a następnie doprowadzili do aresztowania 20 chrześcijan zielonoświątkowców, którzy dokonywali chrztu. Wydarzyło się to 2 października w miejscowości Kanthapada w dystrykcie Balasore we wschodnioindyjskim stanie Orisa – podała włoska agencji misyjna AsiaNews.

Przytoczyła też słowa przewodniczącego Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan (GCIC) Sajana George’a, który nazwał całe zajście „skandalicznym” i zażądał, aby premier tego stanu „wszczął śledztwo w sprawie ustalenia, jacy funkcjonariusze policji brali w tym udział”.

„Aby prześladować, zastraszać i doprowadzać do aresztowania miejscowe wspólnoty chrześcijańskie, nacjonaliści hinduscy wykorzystują okrutne Prawo o Wolności Religijnej w Orisie (OFRA Act) z 1997 przy biernym udziale, a nawet milczącym przyzwoleniu miejscowej administracji i policji” – powiedział S. George. Zaznaczył, że rząd stanowy „powinien powstrzymać tych, którzy uciekają się do tego ustawodawstwa, aby prześladować ludność i zagrażać konstytucji, opartej na poszanowaniu sprawiedliwości i wolności”.

Na papierze przepisy „przeciwnawróceniowe” zakazują nawróceń, dokonywanych „siłą, przymusem lub oszustwem” i tym samym pozwalają władzom badać sprawę. W rzeczywistości jednak są one stosowane wyłącznie w przypadku wyznawców hinduizmu, którzy przechodzą na inną religię. Od uchwalenia tej ustawy liczba przypadków zmiany religii wyraźnie zmalała.

Ogólnoindyjska Rada poinformowała o jeszcze jednym ataku na chrześcijan w stanie Orisa. 24 września w miejscowości Krutamgarh (dystrykt Kandhamal) 12 aktywistów hinduskich z organizacji Bajrang Dal przerwało spotkanie modlitewne miejscowej wspólnoty zielonoświątkowej. Atak był szczególnie gwałtowny, gdyż napastnicy zmusili do położenia się na ziemi i ciężko pobili pastora Mantu Nayaka, który odniósł ciężkie rany głowy i doznał złamania obu rąk. Policja zatrzymała na razie 8 agresorów i poszukuje kilku dalszych. (za wiara.pl)


dnia 13.10.2012 00:22 Drukuj

Rosja: Biblia po czeczeńsku

Przekład całego tekstu Pisma Świętego na język czeczeński przygotowano w Moskiewskim Instytucie Przekładów Biblii.

Biblia to najczęściej tłumaczona na inne języki książka w dziejach ludzkości. Dotąd w całości została przełożona na ponad 450, a częściowo na prawie 2,5 tys. języków. Jednym z ostatnich nowo powstałych był przekład na język eskimoski. Obecnie przyszedł czas na powstałe w Rosji tłumaczenie Pisma Świętego w języku czeczeńskim.

Jest to kolejne tłumaczenie na języki narodów zamieszkujących Federację Rosyjską. Przekład całego tekstu Pisma Świętego na język czeczeński przygotowano w Moskiewskim Instytucie Przekładów Biblii. Głównym konsultantem tłumaczenia był znany rosyjski teolog i publicysta religijny Andriej Diesnickij. Jak powiedział, jest to czwarte pełne tłumaczenie Biblii na języki narodowe Rosji. Do tej pory Biblia doczekała się tłumaczenia na języki rosyjski, czuwaski i tuwiński. (za wiara.pl)


dnia 27.09.2012 00:35 Drukuj

Słowo Boże dla każdego

"Wy jesteście solą Ziemi, jeśli tedy sól zwietrzeje, czymże ją nasolą? Na nic więcej już się nie przyda, tylko aby była precz wyrzucona i przez ludzi podeptana. Wy jesteście światłością świata, nie może się ukryć miasto położone na górze. (Mat. 5,13-14)

Wszyscy, którzy chcą codziennie słuchać Słowa Bożego mogą je za darmo, wraz z Nowym Testamentem, odebrać z Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku. A to w ramach projektu "500 płytek CD ze Słowem Bożym na 500-lecie Reformacji (1517-2017)".

Autor listu do Hebrajczyków w Nowym Testamencie powiada, że "Słowo Boże jest Żywe" (Hebr 4;12). A więc słuchajmy Żywego Słowa Bożego. Uczmy się na nowo w tym zalatanym egoistycznym świecie słuchać Ewangelii dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie - powiedział ks. Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Chciałbym zachęcić wszystkich chrześcijan, aby choć raz w życiu przeczytali całą Biblię, poczynając od księgi Genesis aż do Apokalipsy - dodał duchowny.

498 płyt CD jest do rozdania i odebrania w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. Dwie (z 500) powędrowały do stolicy: do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska, aby i oni w natłoku codziennych zajęć znaleźli czas i przesłuchali cały Nowy Testament. (za wiadomosci24.pl)


dnia 24.09.2012 19:55 Drukuj

Brutalna eksmisja protestantów

Kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy należał do zielonoświątkowców z Rosyjskiego Zjednoczonego Związku Chrześcijan Wiary Ewangelicznej. Mimo uprzedniej decyzji sądowej o eksmisji, wiele kontrowersji budzi sposób jej przeprowadzenia.

Duchowni zwierzchnicy wspólnoty nie kryją oburzenia i zapowiadają złożenie odwołania od decyzji sądu. Procedura eksmisji rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy prefektura wschodniego okręgu stolicy Rosji jednostronnie zerwała umowę o wynajmie działki pod budowę budynku sakralnego. Następnie sprawę skierowano do prokuratury i sądu, który w maju wydał decyzję o rozbiórce budynku. Służył on wspólnocie około trzystu wiernych przez ostatnie 25 lat.

W nocy z 5 na 6 września grupa osób podających się za policjantów włamała się do budynku. Przerwano wszelkie połączenia telefoniczne, zagrabiono mienie, w tym aparaturę elektroniczną i rzeczy potrzebne do sprawowania liturgii, a budynek zburzono.

Biskup Rosyjskiego Zjednoczonego Związku Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Siergiej Riachowskij zapowiedział apelację w tej sprawie na forum Izby Społecznej przy Administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej, nie tylko jako protestant, ale jako członek tej Izby. Wyraził zdumienie, że w sytuacji napięcia społecznego, kiedy publicznie atakowany jest patriarcha moskiewski, obalane są krzyże, władze miejskie Moskwy usprawiedliwiają zburzenie budynku zielonoświątkowców niedopełnieniem formalności. Jego zdaniem należało pomóc w formalnym uprawomocnieniu istnienia wybudowanego kościoła, a nie burzyć go.

Inny biskup zielonoświątkowców Edward Grabowienko stwierdził, że cieszy decyzja o wydaniu moskiewskim prawosławnym pod zabudowę sakralną 200 działek, ale jednocześnie zapytał: „Co mają począć ludzie, którzy urodzili się w Rosji jako protestanci, kochają swój kraj i nie chcą nigdzie z niego wyjeżdżać?”. (za wiara.pl)


dnia 13.09.2012 08:15 Drukuj

Iran: skazany na śmierć wolny!

Pastor Youcef Nadarkhani, o którego modlili się chrześcijanie na całym świecie, został oczyszczony z zarzutów odstępstwa od islamu i wypuszczony na wolność. Obecnie przebywa w domu razem ze swoją rodziną.

"Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie modlitwami" - miał powiedzieć Nadarkhani według doniesień służby Present Truth Ministries.

Pastora oskarżano w Iranie o odstępstwo od wiary islamskiej. Uznano go też za winnego ewangelizowania muzułmanów. W 2009 roku miejscowy sąd skazał go za ewangelizację na trzy lata więzienia. Rok później wyrok zmieniono na karę śmierci - to postanowienie w ubiegłym roku podtrzymał irański Sąd Najwyższy.

Z całego świata do Teheranu napływały petycje w sprawie pastora. Większość z nich potępiała prześladowanie duchownego i wzywała władze do jego uwolnienia. Nadarkhani został zwolniony, gdyż na poczet kary zaliczono mu trzy lata, które już spędził za kratkami. Modlitwy wierzących zostały wysłuchane i dziś jest wolny! (za chn24.pl)


dnia 12.09.2012 18:28 Drukuj

Strasburg: Dyskryminacja chrześcijan

Europejski Trybunał Praw Człowieka rozpatruje skargę czterech chrześcijan z Wielkiej Brytanii, którzy uznali, że ich prawa do wolności religijnej są łamane.

Są wśród nich: Nadia Eneida pracująca w liniach lotniczych British Airways, Shirley Chaplin pielęgniarka, Lilian Ladele, urzędnik stanu cywilnego i Gary Mc Farlane, doradca rodzinny i małżeński.

Nadii Eneida i Shirley Chaplin pracodawcy zabronili noszenia małego krzyżyka na łańcuszku na szyi. Lilian Ladele jako urzędnik stanu cywilnego nie zgadzał się na prowadzenie ceremonii ślubów homoseksualnych, a Gary Mc Farlane jako doradca rodzinny i małżeński został uznany za niezdolnego do wypełniania swoich obowiązków z powodu religijnie motywowanego sprzeciwu wobec związków homoseksualnych. Obydwaj zostali zwolnieni z pracy. Skarżący chcieli wykorzystać do końca drogę prawna w Wielkiej Brytanii, ale uniemożliwiono im odwołanie się od wyroku. Wszystkie skargi zostały złożone w roku 2010. Dzisiaj po publicznym wysłuchaniu stron Trybunał rozpatrzy je razem. Jak zwykle w takich wypadkach wyrok zostanie ogłoszony w terminie późniejszym.

Sprawę rozpatruje dziewięcioosobowe kolegium sędziowskie, którego przewodniczącym jest prof. Lech Garlicki z Polski, który z końcem października br. kończy swój mandat polskiego sędziego w Trybunale. Od 1 listopada zastąpi go prof. Krzysztof Wojtyczek z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nowy sędzia został wyłoniony w otwartym konkursie, którego rozstrzygnięcie zaakceptowało 27 czerwca w głosowaniu Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy.

Europejski Trybunał Praw Człowieka, utworzony w 1959 roku w Strasburgu, sprawuje pieczę nad ochroną praw człowieka i podstawowych wolności w Europie. Orzeka w sprawie skarg na naruszenie praw zapisanych w Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. (za wiara.pl)


dnia 12.09.2012 18:17 Drukuj

Organizacja pastorów w obronie małżeństwa

„To nie czas, żeby nasze pokolenie milczało”
Do obrony małżeństwa i docenienia znaczenia uświęconego związku dwojga ludzi zachęcają chrześcijan amerykańscy pastorzy z nowej organizacji o nazwie „We Celebrate Marriage”. Według założyciela grupy, Williama Owensa, Jr., milczenie w sprawie prób zmiany definicji małżeństwa, to w rzeczywistości zgoda na legalizację związków homoseksualnych.

„To nie czas, żeby nasze pokolenie milczało” – mówił 29 sierpnia br. na inaugurującej konferencji prasowej w Tampie na Florydzie, towarzyszącej konwencji Republikanów.

Organizacja zamierza bronić jedności rodziny m.in. dzięki gromadzeniu naukowych i społecznych dowodów na to, że ojcowie i matki w sposób wyjątkowy wpływają na swoje dzieci, i że małżeństwo jest ważnym środowiskiem, gdzie przekazuje się wartości kulturowe i moralne przyszłym pokoleniom.

Należący do organzacji przedstawiciele trzech generacji rodziny Owensów, wśród których jest pastor Bill Owens, Sr., założyciel Koalicji Afroamerykańskich Pastorów, ostrzegł, że upłynie wiele lat, zanim wszyscy poznają zgubne skutki związków homoseksualnych. Duchowny wezwał także wszystkich chrześcijan, by poparli liderów, broniących małżeństwa, bez względu na ich przynależność partyjną. (za wiara.pl)


dnia 12.09.2012 18:12 Drukuj

Wierzysz? Wysiedlenie!

Władze komunistycznego Laosu prowadzą coraz ostrzejszą politykę względem chrześcijan. Choć konstytucja gwarantuje wolność wyznaniową, praktyka jest diametralnie inna.

W Laosie chrześcijan jest coraz więcej. Przybywa ich w szybkim tempie, pomimo tego, że władze nie wpuszczają zagranicznych misjonarzy. Osoby zatrzymane podczas przesłuchań są pytane czy wierzą w Chrystusa i dlaczego wybrały tą wiarę. Takie pytanie zadano m.in. świeckiemu katechecie z wioski Nahoukou, gdzie ochrzczonych zostało 30 osób oraz mężczyźnie, którego świadectwo wiary doprowadziło w mieście Bountheung do chrztu 300 osób.

Ci, którzy nie chcą wyrzec się Jezusa, są zastraszani. Władze stosują wobec nich groźbę wysiedlenia lub pozbawienia wolności.

Laos to państwo zamieszkałe w większości przez buddystów. W tym komunistycznym kraju funkcjonuje tylko jedna legalna partia polityczna - Laotańska Partia Ludowo-Rewolucyjna. (za wiara.pl)


dnia 01.09.2012 00:14 Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,494,366 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.