Amerykański żołnierz ukarany za ewangelizowanie w Iraku

 Organizacja humanitarna Międzynarodowa Wolność Chrześcijańska (CFI) poinformowała, że amerykański żołnierz odbywający służbę w Iraku, został zawieszony za dystrybucję chrześcijańskich treści literatury sunnickim muzułmanom w Fallujah.
10 osobom, które przechodziły przez wojskowy posterunek kontrolny wręczono "monety" z wypisanym po jednej stronie zdaniem: „Gdzie zużyjesz swoją wieczność?”, a po drugiej stronie słowa z Ewangelii Jana 3,16.
Miejscowi przywódcy sunniccy natychmiast domagali się od przedstawicieli rządu USA „możliwie najsurowszej kary” dla wszystkich, którzy rozprowadzali tę „monetę”.
 
Organizacja CFI, której misją jest pomoc humanitarna i prawna chrześcijanom prześladowanym w najróżniejszych krajach świata potępiła postępowanie dyscyplinarne wojska wobec żołnierzy. Uzasadniała, że USA ma obowiązek bronienia osobistego prawa żołnierzy do dzielenia się swoją wiarą.
Przewodniczący CFI, Jim Jacobson, napisał list do sekretarza obrony USA, Roberta M. Gatesa, argumentując, że w przypadku żołnierza z Fallujah nie chodziło o nagabywanie, znieważanie islamu jako religii, czy dokonanie jakiejkolwiek szkody tym osobom, które otrzymały „monetę”. Przypomniał, że przez dziesięciolecia chrześcijaństwo było nielegalne w dziesiątkach krajów na całym świecie, gdzie miliony chrześcijan cierpią dyskryminację, tortury lub męczeństwo z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. (za Ekumenizm)


dnia 28.06.2008 23:22 · Drukuj

Holandia: Tysiące ludzi przygotowuje się na koniec świata w 2012 roku

 Tysiące mieszkańców Holandii oczekuje na koniec świata w 2012 roku – donosi agencja UPI, powołując się na holenderski dziennik "Volkskrant".

Według relacji dziennikarzy, wielu mieszkańców kraju – położonego w znacznej części poniżej poziomu morza – zaczęło się już przygotować na światową apokalipsę, kupując m.in. szalupy ratunkowe.

Według holenderskiego "Radia Niderlandy", choć spekulacje na temat daty, kiedy dobiegnie kresu historia ludzkiej cywilizacji różnią się między sobą, jednak najwięcej zwolenników rychłego końca naszej planety spodziewa się tego za pięć lat. Wiążą to z faktem, że właśnie 21 grudnia 2012 roku jest ostatnim dniem w kalendarzu Majów.

Gazeta podaje, że tysiące Holendrów, z którymi rozmawiała, gromadzi już sprzęt ratunkowy. (za wiara.pl)

Człowiek jako istota niedoskonała, często - w tym przypadku również, szuka rozwiązań zupełnie absurdanych. I tak zamiast Biblii, kalendarz Majów, zamiast wiary i nawrócenia, szalupa ratunkowa. Holandia wielkim polem misyjnym?


dnia 26.06.2008 14:00 · Drukuj

Niezwykły chrzest nad Renem

 Nad brzegiem Renu w Kolonii odbył się 22 czerwca niecodzienny chrzest zorganizowany przez ewangelikalny zbór, składający się głównie z Niemców rosyjskiego pochodzenia – poinformowała agencja idea. Wśród 29 katechumenów znajdowało się ośmiu byłych muzułmanów oraz dwóch konwertytów z judaizmu.

Zbór „Ewangeliczni Chrześcijanie” koncentruje się na pracy misyjnej wśród emigrantów z Iranu, Azji Środkowej, a także wśród Żydów z terenów b. ZSRR. Przed pracą misyjną ewangelikalnej wspólnoty ostrzega wiernych za pomocą plakatów kolońska synagoga.

W przyszłym tygodniu licząca ok. 500 osób wspólnota planuje zorganizowanie kolejnej uroczystości chrztu, tym razem nad brzegami jeziora w okolicy Leverkusen. (za EAI)
 


dnia 25.06.2008 10:52 · Drukuj

Żydzi będą mieli swój program w TVP

 Żydzi będą mieli swoje programy w telewizji publicznej. Wyznawcy judaizmu to niewielka grupka na tle religijnej mozaiki Rz-j, ale osób w jakikolwiek sposób identyfikujących się z narodem żydowskim – po linii jednego z rodziców lub dziadków - może być w Polsce kilkadziesiąt tysięcy. Do nich adresowana jest oferta TVP. Telewizja Polska i Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich zawarły w środę porozumienie w sprawie emisji programów dotyczących życia społeczności żydowskiej w Polsce w telewizji publicznej.
Przyjęta wersja minimum - programy, co najmniej półgodzinne, będą emitowane w ogólnopolskiej TVP2 przynajmniej raz w miesiącu. Zgodnie z porozumieniem, telewizja będzie też transmitować obchody święta Purim. Pierwszych programów możemy spodziewać się już niedługo - umowa wchodzi w życie z dniem podpisania.

Ze strony TVP SA "porozumienie określające zasady przygotowywania i nadawania w Telewizli Polskiej audycji religijno-moralnych, religijno-społecznych, kulturalnych i nabożeństw Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich" podpisali prezes Andrzej Urbański i Sławomir Siwek. Związek reprezentowali przewodniczący ZGWŻ Piotr Kadlcik i wiceprzewodniczący Symcha Keller.

- To wydarzenie historyczne i bezprecedensowe - mówi Piotr Kadlcik, jeden z sygnatariuszy porozumienia. - Ważne również dlatego, iż jednym z zadań telewizji publicznej jest edukacja. A wiele wydarzeń i sytuacji z którymi mamy do czynienia, nie wyłączając aktów antysemityzmu, wynika głównie z braku edukacji i wiedzy na temat Żydów. I mam nadzieję, że porozumienie zmieni tę sytuację.

Porozumienie zawarto na czas nieokreślony. Programy będą realizowane przez wewnętrzne lub zewnętrzne zespoły producenckie i finansowane przez Telewizję Polską.(za EAI)


dnia 23.06.2008 10:01 · Drukuj

Chcą zamknąć kościół

 Policja w Ankarze w Turcji, chce w najbliższych dniach zamknąć jeden z nielicznych, legalnie działających Kościołów w Turcji, Protestancki Kościół Batikent. Rejestracje Kościół uzyskał po licznych procesach sądowych, jak oświadcza International Christian Concern (ICC) z Washingtonu.
To właśnie ICC podało 2 czerwca, że dwóch oficerów policji pojawiło się u pastora, zapowiadając zamknięcie Kościoła, który według nich funkcjonuje nielegalnie. Tymczasem nie tak dawno, bo w 2007 roku, Protestancki Kościół Batikent wygrał sprawę sądową przeciw lokalnym władzom z Yenimahalle, które również chciały zamknąć budynek kościelny.

Pastorem tego Kościoła w Anakrze od 23 lat jest misjonarz Daniel Wickwire. Według niego atak na jego Kościół jest częścią przemyślanego i skierowanego w ogóle przeciw chrześcijanom ataku prawicowego skrzydła rządu islamskiego Turcji, konkretnie Partii AK. Lokalne władze w Yenimahalle ściśle współpracują z ministerstwem spraw wewnętrznych Turcji i nawet po przegranych procesach sądowych szukają nowych pretekstów do zamknięcia kościołów - uważa pastor Wickwire. On sam ostatnie 19 lat przebywa w Turcji na wizie turystycznej, będąc zmuszony co 90 dni opuszczać kraj. Rząd turecki odmawia mu pozwolenia na stałe zamieszkanie i na podjęcie pracy, ponieważ jest on misjonarzem. (za EAI)


dnia 21.06.2008 14:18 · Drukuj

Szkoła albo komunia - wybór należy do ciebie...

 W małym, prowincjonalnym miasteczku o opiekę nad pociechami i ich edukację na dobrym poziomie – wcale nie jest łatwo. Przekonali się o tym rodzice dzieci, którzy postanowili posłać latorośle do szkoły założonej przez Chrześcijan ze Wspólnoty Kościołów Chrystusowych w Tomaszowie Mazowieckim.
W tomaszowski pejzaż wrosły się na stałe zajęcia i wszelkiego rodzaju akacje prowadzone  przez organizację ToMy należącą do fundacji PROEM – założonej przez protestanckie kościoły ewangelikalne. Właśnie tutaj tomaszowska młodzież i dzieci od kilku lat aktywnie spędzają czas ucząc się języka angielskiego, grając w koszykówkę, siatkówkę  tudzież oddając się innym ciekawym i wyszukanym zajęciom.

W mieście działa również przedszkole „Tomaszek” założone przez parafianki Wspólnoty Kościołów Chrystusowych panie Agnieszkę Crozier i Alicje Zwolak-Plichte. Podobnie jak organizacja macierzysta – przedszkole zdobywa sobie uznanie i renomę wśród mieszkańców grodu nad Pilicą.  Nowoczesny i urozmaicony program nauczania, nauka języka angielskiego, nowoczesne wyposażenie czy choćby możliwość interaktywnego włączenia się rodziców w zajęcia z pociechami – to tylko niektóre z wielu punktów jakie zawiera oferta przedszkola. Dzieci uczęszczające do przedszkola w przeważającej większości należą do kościoła rzymsko – katolickiego i nikt nie ma tu z tym problemu. Również nauczycielki są katoliczkami. 
W czym jest w takim razie problem? Otóż ...


dnia 20.06.2008 10:41 · Czytaj więcej · Drukuj

Biblijne wesołe miasteczko

 W niemieckim Heidelbergu powstanie park rozrywki o tematyce biblijnej, w którym stanie m.in. restauracja w kształcie Wieży Babel oraz Arka Noego. Projekt szwajcarskiej firmy Genesis Land od razu wzbudził kontrowersje wśród lokalnej społeczności. W parku mają bowiem być silnie zaakcentowane motywy odrzucające teorię ewolucji Darwina - pisze DZIENNIK.

"To przedsięwzięcie, które nie ma nic wspólnego z naukowymi teoriami, nie będzie przez nas poparte" - powiedział radny Heidelbergu Raban von der Malsburg. Wtórują mu miejscowi duchowni, którzy zarzucają, że projekt parku jest komercyjnym wykorzystywaniem religii.

Inwestycja, której otwarcie zaplanowano na 2012 rok, będzie trudna do realizacji - ma pochłonąć aż 120 milionów euro. Religijne miasteczko zajmie powierzchnię 50 hektarów, czyli 70 boisk piłkarskich. 40 obiektów będzie podzielonych na trzy grupy. Pierwsza będzie obejmować okres przedpotopowy, druga Stary Testament, a ostatnia zilustruje epokę życia Jezusa. Park będzie miał kształt kwadratu, a każdy z jego rogów zostanie udekorowany motywem czterech biblijnych żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia.

W Heidelbergu turyści będą mogli również zobaczyć, jak wyglądała Jerozolima za czasów Chrystusa. Rozrywkę mają zapewnić im m.in. dwie kolejki górskie czy wizyty w rzymskim amfiteatrze. (Dziennik)


dnia 13.06.2008 23:03 · Drukuj

Odkryto najstarszy kościół na świecie?

 Najstarszy jak dotąd kościół chrześcijański odkryła w jaskini w miejscowości Rihab w Jordanii grupa archeologów. Sądzą, że powstał on w latach 33-70 i że jest „pierwszym kościołem na świecie”.

„Mamy dowody, by twierdzić, że w kościele tym chronili się pierwsi chrześcijanie, 70 uczniów Chrystusa” – powiedział gazecie „The Jordan Times” Abdul Qader Hussan, szef Centrum Studiów Archeologicznych Rihab.

W jaskini, w której ukrywali się uczniowie Jezusa, znajduje się okrągła przestrzeń, będąca prawdopodobnie absydą, a także kilka kamiennych siedzeń. Jaskinia obejmuje także przestrzeń, w której żyli na co dzień jej mieszkańcy, oddzieloną od ołtarza tylko ścianą z wejściem. Jest tam również głęboki tunel, który prowadził do źródła – przypuszcza Hussan.

Jego zdaniem chodzi o chrześcijan, którzy podczas prześladowań uciekli z Jerozolimy na dzisiejsze terytoria północnej Jordanii, i m.in. w podziemnym kościele w Rihab w tajemnicy gromadzili się na modlitwę. Wskazuje na to mozaika mówiąca o „70 umiłowanych przez Boga i Boskiego”, zdobiąca podłogę w kościele św. Jerzego, zbudowanym nad jaskinią w 230 r., gdy ustały prześladowania.

Miejscowość Rihab znajduje się ok. 50 km na północ od Ammanu i ok. 50 km na wschód od rzeki Jordan. W okolicy tej, przez którą – jak sądzi Hussan – mogli wędrować Jezusa i Maria, odkryto już ok. 30 kościołów. Władze pobliskiego Mafraq ujawniły, że zainteresowane są inwestowaniem w dalsze prace badawcze.
Katolickie Dzieło Biblijne w Szwajcarii uważa, że odkrycie to nie ma podstaw historycznych. (za wiara.pl)


dnia 11.06.2008 14:03 · Drukuj

Festiwal muzyki chrześcijańskiej - POZYTYWNE WIBRACJE

 (Park miejski) KROTOSZYN 20-22 czerwiec
piątek 20 czerwiec od godz 19 :
CHARIsMA (zespół uwielbieniowy z KZ Krotoszyn) ; MRODO DZIWIEŁ (chrześcijański zespół Romów) ; MERKAWA (super formacja hip-hop, funky , rap , rock )

sobota 21 czerwiec od godz 17 :
PIOTR SUMIŃSKI z zespołem (leader zespołu HAGADA program autorski)  ; JURO & KOLA (hip-hop worship) ; ARCI z Armeni (reggae- hip hop ) ; ANASTASIS z Legnicy (mocny ciężki rock)

niedziela 22 czerwiec : godz 11 (Kino) - Nabożeństwo charyzmatyczne (usługujący Słowem Bożym : Fidelis z Nigerii muzyczna usługa : Charisma, Juro & Kola , Pomoc duchowa); od godz 17 : Ojciec Ireneusz Wybraniak & Młodzieńcy w ogniu KANA (rewelacyjne klimaty z Ukrainy) ; POMOC DUCHOWA ; AMARYLIS (rock)

Organizatorzy zapraszają wszystkich serdecznie !!! Przygotowane będzie miejsce na pole namiotowe przy KZ Krotoszyn oraz noclegi w dużej sali w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury (weźcie koniecznie namioty matarace śpiwory itd.). Wszystko za darmo (wstęp na festiwal i noclegi) !!!


dnia 10.06.2008 08:05 Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,494,440 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.