Szwecja: lekcje o Adwencie bez Jezusa

Władze w Szwecji pozwoliły, aby szkoły zabierały dzieci i młodzież na nabożeństwa adwentowe pod warunkiem, że nie będzie na nich wymieniane słowo „Jezus”.

Według nadzorujących szwedzkie szkolnictwo, nauczanie o Adwencie, niezwykle mocno zakorzenione w szwedzkiej tradycji chrześcijańskiej, powinno być pozbawione jakichkolwiek elementów religijnych, takich jak błogosławieństwo, modlitwa czy wyznanie wiary.

Instrukcje władz szkolnych oparte na postulacie religijnej neutralności placówek państwowych spowodowały już reakcję pięciorga polityków, którzy zgodnie podkreślili, że próba wymazania chrześcijaństwa ze sfery publicznej w imię „chimery neutralności” powoduje zubożenie kulturowe Szwecji.

„Adwent to święto chrześcijańskie. Zainteresowanie Adwentem bez religijnych odniesień jest niedorzeczne” – napisali w liście otwartym na stronie Andreas Carlsson, Hans Wallmark, Lars Stjernkvist, Birgit Friggebo i Staffan Danielsson. Autorzy oświadczenia opublikowanego w internecie dodali, że istnieje pełna zgoda, co do tego, że nie można nikogo zmuszać do praktykowania konkretnej religii, jednak, ich zdaniem, jest czymś zupełnie innym usuwanie religijnych odniesień i próba redukowania wiedzy o tych wartościach, które ukształtowały szwedzkie społeczeństwo. (za ccm.pl)


dnia 12.12.2012 14:24 Drukuj

Hollywood: gwiazdor rezygnuje z roli

Angus T. Jones, odtwórca roli młodego Jake'a Harpera w popularnym serialu komediowym „Dwóch i pół”, nawrócił się na chrześcijaństwo i postanowił nie brać udziału w dalszej produkcji, którą określił jako „plugawą”. 19-latek zrezygnował z zarobków, wynoszących w jego przypadku 350 tys. dolarów za odcinek, bo jak podkreślił w specjalnym świadectwie dostępnym na stronach internetowych, nie chce „wspierać planu nieprzyjaciela”.

„Nie można być autentyczną, bogobojną osobą i jednocześnie grać w takim serialu jak ten” – powiedział Jones.

Film oglądany przez miliony widzów w USA i na całym świecie, w tym także w Polsce, bardzo często eksploatuje tematy i żarty związane z perwersjami seksualnymi oraz prezentuje radykalnie hedonistyczne podejście do życia.

„Jeśli oglądacie 'Dwóch i pół', przestańcie to robić, przestańcie wypełniać głowę plugastwem. Dowiedzcie się trochę o tym jak telewizja oddziałuje na wasz mózg” – mówił młody aktor w filmie-świadectwie opisującym szczegóły swojego nawrócenie na chrześcijaństwo. Jones przyznaje w nim, że choć uczęszczał do prywatnej szkoły chrześcijańskiej, z biegiem lat oddalał się od Boga. Opowiada jak eksperymentował z narkotykami, i o tym, jak jeden z jego przyjaciół namówił go do przyjścia na sobotnie nabożeństwo do protestanckiego zboru, zdominowanego przez czarnoskórych. Tak poznał znanego w USA pastora Christophera Hudsona– zagorzałego przeciwnika prohomoseksualnej polityki prezydenta Baracka Obamy. (za ccm.pl)


dnia 04.12.2012 10:10 Drukuj

Chiny największym wydawcą Biblii

Chiny paradoksalnie stały się już od pewnego czasu największym wydawcą Pisma Świętego na świecie. W tych dniach wydrukowano tam stumilionowy egzemplarz Biblii

Dane te podało wydawnictwo Amity Printing, które jako jedyne ma oficjalną koncesję na drukowanie Pisma Świętego w Chinach. 60 mln Biblii trafiło do samych Chińczyków, którzy mogą ją czytać w dziewięciu dialektach. Pozostałych 40 mln, w 90 wersjach językowych, wyeksportowano do 70 krajów świata.

 

Wydawnictwo Amity Printing wydaje Pismo Święte od 1988 r., kiedy to nawiązało współpracę ze Zjednoczonym Towarzystwem Biblijnym. (za wiara.pl)dnia 04.12.2012 10:04 Drukuj

TYDZIEŃ BIBLIJNY

  W pierwszych dniach sierpnia 2012 roku na spotkaniu pastorów i starszych z czterech zborów (różnych denominacji) podjęto decyzję o wspólnej służbie głoszenia ewangelii.

Zasadą, którą zebrani duszpasterze uznali za fundamentalną, było świadome ugruntowanie całości pracy na niewzruszonym fundamencie słowa Bożego - Biblii. Jednomyślnie uznaliśmy, że w dzisiejszej Polsce głos środowisk wiernych ewangelii Jezusa Chrystusa jest niezbyt słyszalny, a czasami wręcz uznawany za nieprzystający do realiów XXI wieku.

Mówimy więc głośno i wspólnym głosem nawiązując do zawołania Reformatorów: Sola Scriptura - Tylko Pismo. Wszystko bowiem, co do Pisma dodane, zaciemnia jedynie obraz ewangelii i nie pochodzi od Boga!

Inicjatywa Tydzień Biblijny realizowana będzie na terenie czterech miejscowości: w Bielsku-Białej, Pszczynie, Czechowicach-Dziedzicach i Jastrzębiu Zdroju. Każdy z Kościołów poprowadzi pracę w sposób pozwalający na zachowanie jego niepowtarzalności i autonomii w działaniu.

Usługujący kaznodzieje zostali wspólnie wybrani według jedynego możliwego klucza obejmującego ich wiarę i miłość do Jezusa Chrystusa!

Tydzień Biblijny nie ograniczy się jedynie do jednorazowej kampanii ewangelizacyjnej. Powstały już kolejne plany dotyczące ewangelizacji i biblijnego nauczania.

Ponieważ całe przedsięwzięcie ma charakter otwarty zachęcamy do bliskich relacji (a nawet wspólnej pracy) wszystkie Kościoły budujące swoje życie, służbę i świętość na nienaruszalnym fundamencie Bożego Słowa.

Więcej informacji na stronie Tygodnia Biblijnego


dnia 11.11.2012 15:29 Drukuj

USA: obrona rodziny i małżeństwa popłaca

Amerykańska sieć restauracji Chick-fil-A, której właściciele niedawno publicznie potępili homoseksualne zachowania, nie tylko zyskała w oczach obywateli USA, ale może mówić o konkretnym zysku finansowym.

Od czasu, gdy kierujący siecią około półtora tysiąca lokali w całych Stanach Zjednoczonych Dan Cathy skrytykował związki jednopłciowe, podkreślając, że tolerowanie tego typu zachowań sprowadza na naród sąd Boży, restauracje przeżywają prawdziwe oblężenie sympatyków tradycyjnych wartości.

Nie dość, że zanotowano rekordowe sprzedaże, to jeszcze o jedną trzecią wzrosła rozpoznawalność marki. Jednocześnie większość mediów głównego nurtu nie ustaje w krytyce i stara się powielić negatywny obraz tej sieci restauracji.

Natomiast ruchy gejowskie i lesbijskie zorganizowały akcję ostentacyjnego całowania się jednopłciowych par przed wejściami do Chick-fil-A.

Największe rzesze ludzi przyszły na kurczaka do Chick-fil-A w dniu 1 sierpnia br., kiedy zorganizowano dzień poparcia (Appreciation Day) dla krytykowanych przez środowiska gejowskie właścicieli sieci. Przed lokalami we wszystkich zakątkach USA ustawiały się kolejki ludzi lub – jak w przypadku restauracji samochodowych – rzędy aut. Rynkowa wartość akcji firmy wzrosła o 0,6 proc. i w 80 proc. lokali znacząco poszerzono tzw. bazę klientów. (za ccm.pl)


dnia 11.11.2012 14:41 Drukuj

Za chrzest za kratki

W miasteczku Chikkamatti w południowo-zachodnich Indiach policja aresztowała 29 października 9 zielonoświątkowców. Zarzucono im, że dzień wcześniej tamtejszy pastor Prashanth z Indyjskiego Kościoła Apostolskiego ochrzcił 40 mieszkańców tej miejscowości, którzy wcześniej na własną prośbę uczęszczali na katechizację, a następnie poprosili o przyjęcie w szeregi chrześcijan.

 

Nazajutrz na wieść o tym zdarzenie około 20 radykalnych wyznawców hinduizmu odwiedziło neofitów, oskarżając ich o złamanie dawnych zwyczajów miejscowych i grożąc im „poważnymi konsekwencjami”, jeśli nie wyprą się chrześcijaństwa. Gdy nowo ochrzczeni odrzucili te żądania, niektórzy napastnicy zaczęli bić obecnych tam chrześcijan. Dwie osoby z powodu odniesienia ciężkich ran trafiły do szpitala.

Inni ekstremiści udali się na policję do pobliskiego Holehonnur, składając doniesienie na pastora i trzech wiernych, że dokonują przymusowych nawróceń. Na czele ekstremistów hinduskich stał Jayatheertha – przywódca miejscowego odłamu Bharatiya Janata Party (ugrupowanie skrajnych nacjonalistów hinduskich).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze aresztowali pastora i pozostałych chrześcijan, powołując się na art. 295A indyjskiego Kodeksu Karnego. Przepis ten mówi o rozmyślnych i szkodliwych czynach, zmierzających do obrażania uczuć religijnych lub jakiejkolwiek klasy społecznej przez znieważanie ich wiary lub przekonań religijnych.

„To aresztowanie jest wypaczeniem sprawiedliwości: czyje uczucia religijne zostały obrażone? Nowo ochrzczonych, którzy w sposób całkowicie wolny zapragnęli przyjąć Chrystusa, czy tych tzw. «obrońców» religii?” – zapytał retorycznie w rozmowie z włoską agencją misyjną AsiaNews Sajan George, przewodniczący Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan. Podkreślił, że ofiarami są zatrzymani chrześcijanie, podczas gdy winni korzystają z ochrony politycznej i milczącego przyzwolenia władz i „dzięki temu działają swobodnie”.

S. George zapowiedział, że zwróci się do Krajowej Komisji Praw Człowieka, aby domagać się sprawiedliwości dla wspólnoty chrześcijańskiej w tym stanie, coraz bardziej „narażonej na ataki i terroryzowanej”. (za info.wiara.pl)


dnia 11.11.2012 14:38 Drukuj

Wieczór pieśni w Mikołowie

Serdecznie zapraszamy, w imieniu organizatorów, na wieczór pieśni chrześcijańskiej. Spotkanie odbędzie się w Mikołowie przy ulicy Waryńskiego 42a, w najbliższą niedzielę, tj. 04.11.2012 o godzinie 18.00.

 

Uczestnicy przez pieśni pragną wyrazić swoją wdzięczność Panu i Bogu za Jego wielką miłość oraz powiedzieć wszystkim, że Bóg ma plan dla każdego człowieka, plan obdarowania go życiem wiecznym, wieczną radością i pokojem. Każdy człowiek może osiągnąć to wszystko przez pojednanie
z Bogiem.

O tym wszystkim będą mówić i śpiewać, zachęcając: Jeszcze dziś jest czas zbawienia, kto wie co będzie jutro ?

 

Z pieśniami wystąpi chór zboru chrześcijan w Mikołowie. Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na poczęstunek oraz rozmowy, w trakcie których postarają się odpowiedzieć na powstałe pytania.

 

10.11.2012

Zachęcamy do wysłuchania oraz pobierania pieśni, które mogliście usłyszeć podczas tego spotkania.
Można je pobierać z adresu: http://chrzescijanin.strefa.pl/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=35&task=viewcategory&catid=26.
Pozdrawiamy i zapraszamy na następne spotkanie w niedalekiej przyszłości


dnia 30.10.2012 23:26 Drukuj

Halloween - raz jeszcze

 Dzień "Wszystkich Świętych" w Kościele Rzymsko-Katolickim upamiętnia wszystkich świętych, a szczególnie tych, którzy nie mają jeszcze swoich dni w roku. Przeniesiony został na 1-go listopada, aby zbiec się z pogańskimi świętami np. uczta Celtyckiego bożka śmierci, Samhain ma miejsce nadal w tym dniu. W przeszłości msza odprawiana w dniu "Wszystkich Świętych" była nazywana "Allhallowmas" a wieczór przed ("e'en") był "Allhallow e'en", a następnie nazwa ta skrócona została do "Halloween". Większość zwyczajów sięga czasów Celtów. Oddawali oni cześć wielu bogom, m.in. Muck Olla-słońca oraz Samhain-śmierci. Kapłani celtyccy nazywani byli Druidami. Czcili oni wielu celtyckich bogów.


1-wszy listopada rozpoczynał nowy rok w celtyckiej kulturze. Festiwal na cześć Samhaina zaczynał się w nocy 31-go października, kiedy to pozwalał on duszom zmarłych powracać do ich domów. Druidowie budowali wielkie ogniska ze świętych gałęzi dębu i nakazywali ugasić wszystkie domowe paleniska. Potem każda rodzina podpalała domowe ognisko od tzw. świętego ognia. Czasami palono też żywcem ludzi i zwierzęta. Co w tym złego dzisiaj? Przeczytaj artykuł, zobacz film: Prawda o Halloween.


dnia 22.10.2012 17:09 Drukuj

Nienawidzę słowa "homofob"

Greg Laurie, amerykański pastor liczącego ponad 15 tys. członków kościoła Harvest Christian Fellowship w mieście Riverside, sprzeciwił się zwolennikom małżeństw jednopłciowych, którzy twierdzą, że chrześcijanie są nietolerancyjni. Nazywają też wierzących "homofobami".
- Nienawidzę słowa "homofob", bo równie dobrze mogę komuś powiedzieć, że jest bibliofobem - mówił pastor Laurie podczas studium biblijnego w Kalifornii. - Ja jestem grzechofobem. Grzech jest grzechem - podkreślił.

Laurie odniósł się do spraw homoseksualizmu i małżeństwa, głosząc na temat biblijnego przykazania o czczeniu matki i ojca.
- Nie jest napisane, by czcić swoją matkę i matkę, ojca i ojca albo matkę i kochanka, z którym mieszka. Bóg ustanowił rodzinę i tylko On ją definiuje. Być może dlatego szatan tak bardzo nienawidzi rodziny i wypowiedział jej wojnę, bo Bóg ją kocha - powiedział.

Greg Laurie zaznaczył też, że choć kwestia ma ta charakter moralny i biblijny, odnosi się również do zagadnień społecznych.
- Musimy odnosić biblijny światopogląd do wszystkiego, a skoro ma to odniesienie również do wyborów czy tego jak głosujemy, to należy głosować w sposób biblijny, zgadza się? - zapytał publikę. Ta odpowiedziała oklaskami.

Pastor kościoła Harvest Christian Fellowship jasno dał do zrozumienia, że homoseksualizm jest grzechem.
- Każdy, kto twierdzi, że znalazł biblijny sposób na usprawiedliwienie relacji homoseksualnych, po prostu ignoruje to, czego uczy Pismo Święte - zaznaczył.

Laurie poruszył też sprawę aborcji. Przypomniał, że jednym z dziesięciu przykazań jest: "Nie zabijaj!".
- To jest grzech i mordowanie nienarodzonych dzieci. Nie da się inaczej spojrzeć na to z punktu widzenia BIblii - podkreślił.
Pastor sprzeciwił się również robieniu wyjątków, jeśli chodzi o aborcję. Uważa, że nie należy jej dokonywać nawet, jeśli w niebezpieczeństwie jest życie matki.
Zilustrował to zagadnienie na przykładzie sytuacji, gdy dziecko przechodzi razem ze swoją mamą przez ulicę. W momencie, gdy nagle jeden z samochodów przyspiesza i stwarza zagrożenie dla życia dziecka, matczyny instynkt matki sprawi, że popchnie ona dziecko na bezpieczną odległość, nawet jeśli sama w ten sposób zaryzykuje swoje życie.

O tym, kiedy zaczyna się życie, pastor Laurie powiedział:
- Biblia mówi o tym bardzo jasno. Życie zaczyna się przy poczęciu, a nie narodzinach. Bóg mowi: "uformowałem cię w łonie matki". Każde dziecko jest stworzone przez Boga i powinno otrzymać szansę życia - podkreślił. (za chn24.pl)


dnia 22.10.2012 13:46 Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,555,465 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.