"Złota Piłka" dla Kaki

- Szybko odkryłem, że to wiara decyduje, czy coś się dzieje, czy nie - opowiada. Sześć miesięcy przed debiutem w ligowym meczu Sao Paulo FC w aquaparku niefortunnie skoczył do wody i uderzył głową w rynnę. Następnego dnia zemdlał na treningu. Okazało się, że ma uszkodzony krąg. Był o milimetry od wózka inwalidzkiego. Skończyło się na dwóch miesiącach poza futbolem. - Lekarze mówili o szczęściu, my z rodzicami o Bogu - wspomina.

Kaká ma na swoim koncie tytuł mistrza świata z roku 2002, lecz na tamtym mundialu rozegrał tylko 20 minut w meczu z Kostaryką (5:2). Z Milanem zdobył mistrzostwo Włoch, superpuchar Włoch, superpuchar Europy i Puchar Europy. Na Mistrzostwach Świata w Niemczech (2006 r.) zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w meczu z Chorwacją (1:0). W sezonie 2006/07 sięgnął wraz z Milanem po Ligę Mistrzów UEFA pokonując w finale Liverpool F.C. 2:1.

 Jest takie słynne zdjęcie z tego finału; Kaka klęczy po ostatnim gwizdku na środku boiska, modląc się z rękami podniesionymi do góry. Ma na sobie podkoszulek z napisem "I belong to Jesus" . Przechodzący obok kapitan przegranych Steven Gerrard patrzy na niego wzrokiem, w którym jest i rozdrażnienie porażką, i osłupienie.
Wielu piłkarzy robi znak krzyża, wchodząc na boisko, ale modlitwy na nim to rzadkość, zresztą niezbyt mile widziana przez szefów Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Brazylijczycy, zwłaszcza Kaka, już ich do tego przyzwyczaili. Napis: "Należę do Jezusa" piłkarz Milanu odsłaniał spod klubowej i reprezentacyjnej koszulki w chwilach swoich największych sukcesów. Te same słowa kazał sobie wyszyć na językach butów. Na poprzednich było napisane "Bóg jest wierny", a potem "Jezus na pierwszym miejscu".

W grudniu 2005 roku Kaka ożenił się z młodszą o pięć lat Caroline Celico, córką przedstawicielki Christiana Diora na Brazylię. Mówił w wywiadach, że obydwoje zachowali dziewictwo do ślubu. O tej deklaracji było równie głośno jak o jego bramkach.
W roku 2007 Kaka został najlepszym piłkarzem i zarazem napastnikiem Ligi Mistrzów 2006/2007
/na podstawie : Rzeczpospolita/
dnia 02.12.2007 20:14 · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,494,416 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.