Kampania walki z religią - wyburzane kościoły

Starszyzna kościelna negocjowała do ostatniej chwili z urzędnikami ds. wyznań, prosząc o wstrzymanie decyzji. W chwili gdy wydawało się, że kompromis jest bliski, ruszyły koparki i spychacze. Trwają też inne wyburzenia. W miejscowości Hongzhou usunięto krzyż z miejscowego kościoła. W powiecie Yongjia kongregacji kazano usunąć krzyż oraz najwyższą kondygnację świątyni. Według ostatnich doniesień kampanię burzenia kościołów podejmują obecnie kolejnej prowincje, wśród nich Anhui.

"Religie są poważnym zagrożeniem dla chińskiej tożsamości i bezpieczeństwa narodowego" - napisali niedawno eksperci Uniwersytetu Stosunków Międzynarodowych w Pekinie i Akademii Nauk Społecznych. Ich raport trafi do utworzonej niedawno Rady Bezpieczeństwa Narodowego, której przewodniczy chiński przywódca Xi Jingping, i posłuży do opracowania nowej strategii bezpieczeństwa wewnętrznego kraju. To, czego partia obawia się, to idei zachodnich, takich jak prawa człowieka, które docierają do Chin wraz z nawróceniami. (za wyborcza.pl)


dnia 11.05.2014 19:30 Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,407,610 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.